درباره ما

کسب نگار ارایه دهنده خدمات تحت وب با رویکرد تسهیل امور مدیریتی کسب و کار

سرویس ابری کسب نگار، سامانه ای تحت وب است که به صاحبان کسب و کار امکان می دهد بخش مهمی از امور روزمره کسب و کار خودشان را در هر زمانی بدون محدودیت مکانی با دسترسی از طریق اینترنت انجام دهند. با در اختیار داشتن یک دستگاه (لپ تاپ، موبایل یا تبلت) متصل به اینترنت به عنوان تنها ابزار موردنیاز، هر شخصی می تواند از تمامی امکانات سامانه بهره گرفته و از گستردگی شبکه اینترنت برای تسهیل امور کسب و کار خودش استفاده نماید.

تاریخچه

ایده اولیه در سال 1393 در یک تیم فعال در زمینه طراحی و توسعه ابزارهای تجارت الکترونیک بوجود آمد، هدف اولیه ما ایجاد یک ابزار تحت وب برای صدور و ارسال فاکتور به مشتریان خودمان بود. بدین ترتیب می توانستیم راه حل سنتی صدور فاکتور از نرم افزار حسابداری، ارسال از طریق ایمیل و پیگیری با تلفن را کنار گذاشته و تمامی این امور را در عرض چند دقیقه و به صورت خودکار با یک سامانه تحت وب انجام دهیم. مشتریانمان نیز می توانستند فاکتور را به سرعت دریافت کرده و از طریق کارت بانکی خودشان پرداخت کنند. حتی بخشی از کار ثبت دستی پرداخت فاکتور مشتری در سیستم حسابداری نیز حذف میشد.

پس از چند بار تلاش ناموفق طی سال های قبل، بالاخره در سال 1394 با رویکرد استفاده از بهترین تکنولوژی های نرم افزاری برای ایجاد یک ابزار تحت وب شروع به کار کردیم و نسخه اولیه در بهار سال 1395 آماده استفاده در داخل شرکت خودمان شد. البته قبل از اتمام کار توسعه بحث هایی در داخل تیم شکل گرفت که این سامانه را برای استفاده سایر افراد و شرکت ها به صورت عمومی عرضه کنیم، از اینرو هدف خودمان را بازتعریف کردیم و نهایتا تا پایان تابستان 1395 محصول نهایی آماده بود.

اگر می خواستیم این سامانه را به صورت نرم افزاری مستقل وارد بازار کنیم، صاحبان کسب و کار بایستی برای راه اندازی و نگهداری نرم افزاری هزینه بالایی پرداخت می کردند که مسلما ما را از هدف تسهیل امور کسب و کارها دور می کرد. از همین جهت تصمیم گرفته شد این سامانه به صورت یک سرویس ابری تحت وب ارایه شود تا همه افراد مشتاق بتوانند با صرف کمترین هزینه به یک سامانه تحت وب با امکانات قدرتمند، برای مدیریت امور کسب و کار خودشان دسترسی داشته باشند.

چرا سرویس ابری؟

استفاده از سرویس های ابری نسبت به راه حل قدیمی خریداری و نصب نرم افزار مزایای بسیار زیادی خواهد داشت:

  • کاهش هزینه: هزینه سرویس به صورت ماهیانه یا سالیانه پرداخت می شود که نسبت به خرید سیستم سخت افزاری و نرم افزاری مستقل بسیار پایین تر خواهد بود. هزینه های جانبی مانند پشتیبانی، تعمیر و نگهداری هم وجود ندارد.
  • سرعت راه اندازی: در کمتر از چند دقیقه سرویس آماده استفاده است.
  • هزینه نسبت به نیاز: در سرویس ابری نسبت به استفاده ای که انجام می شود هزینه پرداخت خواهد شد، ضرورتی ندارد در ابتدا هزینه بالایی برای سیستمی که ممکن است استفاده نشود پرداخت شود.
  • امنیت بالا: یک تیم تمام وقت در حال نظارت و توسعه امنیت سرویس است. اطلاعات به صورت منظم پشتیبان گرفته می شود.
  • بدون محدودیت زمانی و مکانی: فقط اتصال به شبکه اینترنت برای دسترسی به سامانه از هر مکانی و در هر زمانی کفایت خواهد کرد.
  • بروزرسانی خودکار و منظم: با افزودن امکانات جدید به سامانه، این امکانات در اختیار همه افراد قرار می گیرد. این بروزرسانی ها شامل هزینه نخواهد بود.
  • پشتیبانی مطمئن: تیم پشتیبانی سامانه همواره در دسترس بوده و نیازی به پرداخت هزینه های جانبی پشتیبانی نیست.
  • انعطاف پذیری: با بکارگیری API امکان اتصال سایر ابزارها به سامانه وجود دارد.

سرویس های ابری در حال حاضر در اکثر کشورهای دنیا به عنوان راهکار مطمئن و کم هزینه شناخته شده و استفاده گسترده ای از این سرویس ها می شود. در چند سال اخیر ارایه این مدل سرویس ها در داخل کشور عزیزمان ایران نیز شروع شده و به تدریج راهکارهای قدیمی در حال جایگزینی با مدل های ابری هستند.

راهبران فناوری رهنو

سرویس کسب نگار توسط شرکت راهبران فناوری رهنو توسعه داده شده و پشتیبانی می شود. هدف ما در رهنو، بکارگیری بهترین و جدیدترین تکنولوژی های نرم افزاری برای تولید ابزارهای نوین و مناسب محیط و فرهنگ ایرانی می باشد. تیم رهنو متشکل از متخصصین جوان ایرانی است که با داشتن روحیه و پشتکار بالا مشتاق یادگیری دانش جدید و حل مسائل سخت بوده و همواره رویکردشان بدست آوردن رضایت مشتریان با ارایه خدمات پشتیبانی سریعتر و تولید ابزارهای بهتر می باشد.